Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420. Įstaigos kodas 188772248

Naujienos

Gyventojams

Turistams

Verslininkams

Gyvenimo atvejais

ŽYDŲ  ISTORIJOS ARCHEOLOGINIAI ŽVALGYMAI ROKIŠKIO KRAŠTE

ŽYDŲ ISTORIJOS ARCHEOLOGINIAI ŽVALGYMAI ROKIŠKIO KRAŠTE

2018-07-19

 Liepos 15-22 dienomis Rokiškyje vykdoma istorinė-kraštotyrinė ekspedicija, kurią organizuoja Rokiškio krašto muziejus ir Rokiškio rajono savivaldybė su iniciatorių bei rėmėjų Aldonos ir Philo Shapiro iš JAV pagalba. Philas Shapiro su broliu Davidu yra įkūrę visuomeninę organizaciją "Remembering Litvaks Inc", kuri rūpinasi žydų litvakų kultūros paveldo išsaugojimu ir puoselėjimu Lietuvoje. Jau trečia diena vykdomi archeologiniai tyrinėjimai, kurių metu bandoma  lokalizuoti ir dokumentuoti  dvi Antrojo pasaulinio karo  metu nužudytų žydų spėjamas  palaidojimo vietas Šeduikiškio (Rokiškio kaimiškoji seniūnija) ir Trako-Pempiškio  (Kamajų seniūnija) vietovėse. Archeologiniai žvalgymai bus vykdomi ir žydų ritualinės pirties vietoje Pandėlyje bei Rokiškio senosios dvarvietės teritorijoje. Šiems archeologiniams  tyrinėjimams naudojamas vienas iš nedestrukcinių geofizikinių tyrimų metodų – georadaru matuojami po žeme esančių objektų elektromagnetinių bangų atspindžiai.  Archeologiniams žvalgymams reikalingą techninę įrangą parūpino Hartfordo (JAV) universitetas, o tyrimą atlieka atvykę JAV mokslininkai: prof. Richard Freund ir Susan Cardillo (Hartfordo universitetas), prof. Harry Jol (Viskonsino universitetas), prof. Philip Reeder (Dukeino universitetas); jiems talkina 8 šių universitetų studentai. Ekspediciją kuruoja archeologas dr. Romas Jarockis.

Liepos 21 d. 19 val. Rokiškio krašto muziejuje vyks ekspedicijos rezultatų aptarimas ir susitikimas su archeologinių tyrinėjimų dalyviais.  Maloniai kviečiame visus, besidominčius krašto istorija.

 

Rugpjūčio 14 d. rengiami Juodupės seniūnijos Lukštų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai
Tapk aktyviu aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ dalyviu!
 
 

Naujienos

Spausdinti

ŽEMDIRBIŲ DĖMESIUI

2017-10-10

Žemės ūkio ministerijos pavedimu tikslinami žuvę pasėlių plotai. Visi, kurie dėl šių metų liūčių negalėjo nuimti pasėlių, ar nebegalės nuimti pasėlių ir dar nėra rašę prašymų seniūnijose, prašom tai padaryti iki š. m. spalio 18 d. Jei prašymai buvo rašyti, o per paskutines giedras dienas visgi dalį derliaus pavyko nuimti, prašymus reikėtų pakoreguoti. Prašymas adresuojamas:

Komisijai žalai žemės ūkio naudmenų pasėliams dėl gamtinių reiškinių, fizinių ar juridinių asmenų veiklos ar melioracijos gedimų nustatyti, nurodant:

,,Dėl nepalankių meteorologinių sąlygų liko nenuimto derliaus: (išvardinti kultūras, KŽS ir lauko Nr. pagal pasėlių deklaraciją ir plotus) ....ha. Prašau patvirtinti ir, esant galimybei, kompensuoti liūčių padarytus nuostolius.”

Už pateikiamą informaciją atsakomybę prisiima pareiškėjas. Prašymo pagrįstumą vietoje vertina seniūno deleguoti darbuotojai bei esant būtinybei –Komisijos nariai.

Žemės ūkio skyriaus informacija

 


 
 
 
 

Kaip mus rasti?

Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420 Biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Įmonės kodas 188772248

Aktuali informacija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „elektroniniai valdzios vartai“

 

 

 

 

 

 

 

DARBO LAIKAS

Pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį — nuo 8 val. iki 17 val. Penktadienį — nuo 8 val. iki 15 val. 45 min. Pietų pertraukos laikas — nuo 12 val. iki 12 val. 45 min.

©2015 Rokiškis Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema