Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420. Įstaigos kodas 188772248

Naujienos

Gyventojams

Turistams

Verslininkams

Gyvenimo atvejais

 

Naujienos

Spausdinti

Muitinės formalumai. Ko tikėtis?

2019-11-07
Iš kairės: LR Seimo narys R. Martinėlis, mero patarėja J. Daščioraitė, Meras R. Godeliauskas

Iš kairės: LR Seimo narys R. Martinėlis, mero patarėja J. Daščioraitė, Meras R. Godeliauskas

Priėmus LR muitinės įstatymo pakeitimą, verslas, turėdamas reikiamus muitinės leidimus, galės visas muitinės procedūras įforminti be fizinės muitinės pareigūno priežiūros. Muitinės procedūrų atlikimo įgaliojimų perdavimas ūkio subjektams yra priimtiniausias variantas ir nesukuria konkurencinio pranašumo vienai įmonei.

Apie tai, kaip verslui elgtis pereinamuoju laikotarpiu, kol bus parengti įgyvendinamieji teisės aktai, kalbėjomės su Muitinės departamento prie LR Finansų ministerijos generalinio direktoriaus pavaduotoju, atliekančiu Muitinės departamento generalinio direktoriaus funkcijas, Jonu Miškiniu, kuris patikino, kad pereinamuoju laikotarpiu nesklandumų neturėtų kilti.

Atvyks mobilus postas

„Kauno teritorinė muitinė bus informuota, kad į Rokiškio rajoną būtų atkreiptas dėmesys ir atsižvelgus į racionalų poreikį, mobili muitinės grupė atvyktų į vietą atlikti reikalingas muitinės procedūras. Kitos ES šalys jau dirba patikimų subjektų vystymo mechanizmu“, - kalbėjo J. Miškinis.
Įvertinus įforminamų muitinės procedūrų kiekį matyti, kad MTV „Rokiškis“ dirba vienas muitinės pareigūnas, kurio optimalus darbo krūvis būna tik pirmadieniais ir penktadieniais, o kitomis savaitės dienomis darbo krūvis yra mažas. Situacija, kai MTV dirba tik vienas muitinės pareigūnas, nepalankiai vertinama ir antikorupciniu požiūriu. MTV „Rokiškis“ neatitinka nustatytų reikalavimų ir muitinė joje negali tinkamai užtikrinti Sąjungos muitinės kodekso nuostatų taikymo ir norint, kad MTV „Rokiškis“ tęstų veiklą, reikėtų skirti lėšų ir šioje vietoje įrengti tinkamą infrastruktūrą. Tačiau nei valstybės, nei savivaldybės lėšos negali būti naudojamos infrastruktūros įrengimui privačioje teritorijoje, nes tai prieštarautų Lietuvos Respublikos teisės aktams.

AEO statusas - teisė naudotis tam tikrais supaprastinimais

AEO arba įgaliotojo ekonominių operacijų vykdytojo statusas (Authorized Economic Operator) – tai įgaliotos muitinės įstaigos išduodamas sertifikatas, liudijantis jog įmonė atitinka visus kriterijus, keliamus muitinės, šiam sertifikatui gauti ir vidiniai procesai įmonėje, muitinės požiūriu, atitinką standartą ir yra saugūs.

AEO statusas reikalingas prekybos bei gamybos įmonėms, importuojančioms ar eksportuojančioms prekes ar gaminius bei tarptautinio transporto įmonėms, vykdančioms transporto veiklą tarp Europos bendrijos ir trečiųjų šalių. Įgaliotojo ekonominio veiklos vykdytojo (AEO) statuso koncepcija įgyvendinama siekiant išlaikyti tinkamą muitinio tikrinimo veiksmų ir teisėtos prekybos palengvinimo pusiausvyrą.

 

 
 
 
 

Kaip mus rasti?

Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420 Biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Įmonės kodas 188772248

Aktuali informacija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „elektroniniai valdzios vartai“

 

 

 

 

 

 

 

DARBO LAIKAS

Pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį — nuo 8 val. iki 17 val. Penktadienį — nuo 8 val. iki 15 val. 45 min. Pietų pertraukos laikas — nuo 12 val. iki 12 val. 45 min.

©2015 Rokiškis Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema