Spektaklių anonsai

Vasario 21 d. – kovo 19 d.

Rokiškio kultūros centre


 XXXVI Lietuvos profesionalių teatrų festivalis

VAIDINAME ŽEMDIRBIAMS

„Skambantis festivalis“ 


afia su_rmjais_KC


Vasario 21 d. 18 val. Didžioji salė


VALSTYBINIS JAUNIMO TEATRAS

Pagal R. Schneiderio romaną MIEGO BROLIS

 

Režisierius Adomas Juška

Režisieriaus asistentas Lukas Petrauskas

Kompozitorius Vygintas Kisevičius

 

Vaidina: Andrius Bialobžeskis, Džiugas Grinys, Aleksas Kazanavičius, Digna Kulionytė, Aušra Pukelytė, Aurelijus Pocius


Spektaklis apie ypač jautrų žmogų – Johanesą Eliją Adlerį, apie jo santykį su meile, muzika ir mirtimi. Apie žmogų, kuris gyvena, jaučia ir galiausiai miršta be jokių kompromisų. Apie žmogų, kuris muziką geba suvokti tiesiogiai, jutimiškai, taip pat jį supantį pasaulį geba priimti ir girdėti kaip muziką. Galbūt realybėje tai nėra įmanoma, tačiau režisierius kuria būtent apie tai, kas neįmanoma. Apie neįmanomą jautrumą, neįmanomą meilę. Ne veltui kūrinyje Elijas groja vargonais, o ne kitu instrumentu – vargonų paskirtis visuomet buvo religinė, dvasinė. O ir žmogaus gyvenimas, likimas kartais paklūsta labiau muzikos dėsniams. Kiekvienas žmogus savo gyvenimu, mintimis, veiksmais „groja“ tam tikrą kūrinį.


Trukmė (bus tikslinama artėjant premjerai)

Premjera – 2020 m. sausio 31 d.

 


Vasario 22 d. 18 val. Didžioji salė


LIETUVOS NACIONALINIS DRAMOS TEATRAS

Ingmar Bergman SCENOS IŠ VEDYBINIO GYVENIMO

 

Inscenizacijos autorius ir režisierius Vytautas Rumšas

Režisieriaus asistentė Regina Garuolytė

Dailininkė Virginija Idzelytė

Muziką kūrė ir parinko Antanas Kučinskas

Šviesos dailininkas Aistis Byla

 

Vaidina: Evaldas Jaras / Povilas Budrys, Adrija Čepaitė, Saulius Balandis / Salvijus Trepulis, Toma Vaškevičiūtė, Jurga Kalvaitytė, Vesta Grabštaitė, Dalia Storyk

Autoriaus tekstą įskaitė Juozas Budraitis

 

„Scenose iš vedybinio gyvenimo“ pasakojama apie Johano ir Marianės porą, kuri aplinkinių akyse atrodo tobula, tačiau, būdami dviese, nejaučia jokio tarpusavio ryšio. Tai yra vyro ir žmonos santykiai komforto zonoje, skausmingai ieškant savo tikrojo aš, ir galų gale, keliant vienas kitą link šviesesnių minčių. Gyvenimas tau sukuria tokius sunkumus, kokius gali įveikti, o augti galima tik atiduodant, atiduodant su meile. Tema ta pati kaip spektaklyje „Intymūs pokalbiai“, tik atviriau atskleidžiama. Turėtume grįžti prie suvokimo, kas yra tikrasis vyras ir moteris. Nors niekas nežino Dangaus sprendimų ir moters širdies...

Režisierius Vytautas Rumšas

N-14

Trukmė – 3 val. (dviejų dalių)

Premjera – 2019 m. kovo 14 d.

 

 

Vasario 25 d. 12 val. Mažoji salė


KNYGOS TEATRAS

Pagal S. Gedos eiles BALTAS NIEKAS ARBA DRAUGYSTĖ TYLIAI

 

Režisierė Redita Dominaitytė

Dramaturgija Indrės Bručkutės

Muzika Arno Danuso (pagal V. Kernagio ir N. Čereškevičienės muziką)

Kostiumai Dianos Paukštytės

Judesys Sigitos Mikalauskaitės

Grafikos dizainas Faustos Miežytės

Nuotraukos ir vaizdo įrašai Deivio Luko

Projekto vadovė Domantė Tirylytė


Aktoriai: Arnas Danusas / Aurimas Bačinskas, Marija Chlebopaševaitė-Šviesa ir Iveta Raulynaitytė

 

Koks yra pasaulis, kuriame nėra garso? Ar tikrai girdime, kai klausome? Ar esame geresni, kai girdime? Į visus šiuos klausimus bandys atsakyti aktorės bei režisierės Reditos Dominaitytės iniciatyva įkurtas „Knygos teatras“, išskirtinai inscenizuojantis tik lietuvių literatūrą.

Tai interaktyvus spektaklis mažiesiems, sukurtas bendradarbiaujant su Vytauto Kernagio fondu, išsiskiriantis pasakojamuoju žanru bei specialiomis priemonėmis, žadinančiomis jusles bei fantaziją.

 

Spektaklis ikimokyklinio (nuo 4 metų) ir jaunojo pradinių klasių amžiaus vaikams

Trukmė – 50 min.

Premjera – 2019 m. kovo 10 d.

 


Vasario 27 d. 10 ir 12 val. Didžioji salė


KAUNO VALSTYBINIS LĖLIŲ TEATRAS

Pagal E. Yarlett kūrinį „Orionas ir tamsa“ KAIP TAMSA GERIAUSIU DRAUGU TAPO

 

Režisierius Olegas Žiugžda

Dailininkė Giedrė Brazytė

Kompozitoriai: Antanas Jasenka, Ūdrys Jasenka

 

Vaidina: Rokas Lažaunykas, Vigita Rudytė, Saulius Bagaliūnas, Mindaugas Černiauskas, Audronė Grėbliauskienė, Jolita Ross ir Laima Strazdauskienė

 

Pagrindinis spektaklio veikėjas – mažasis Orionas, bijo  beveik visko: širšių, dviračių, jūros, kosmoso, mergaičių, vorų,  bet didžiausią siaubą berniukas išgyvena kiekvieną vakarą susitikdamas su tamsa. Tamsoje iš visų kampų tyko pavojai. Jos negali paliesti, jos negali pažinti, negali suprasti. Ji atsėlina kiekvieną vakarą, nors iš tiesų juk niekas jos nekvietė. Tačiau vienas lemtingas naktinis susitikimas su baimės objektu, padovanoja Orionui netikėtų patirčių ir naujų įspūdžių, o svarbiausia – draugystę su Tamsa, padedančią nuvyti visas baimes šalin ir džiaugtis kiekviena nakties akimirka.

Nors scenoje dominuoja tamsa, Oriono susitikimas su ja nėra baugus, kaip kad gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ši tamsa yra linksma ir gera, nesiekianti nieko išgąsdinti. Spektaklio kūrėjai siekė, kad spektaklis įgytų terapinę funkciją.

 

Spektaklis vaikams nuo 4 m.

Trukmė – 40 min.

Premjera – 2019 m. rugsėjo 7 d.

 

 

Vasario 28 d. 18 val. Didžioji salė


KAUNO ŠOKIO TEATRAS ,,AURA“

KAUNAS ZOO

 

Choreografija Birutė Letukaitė

Kostiumai Kristina Čyžiūtė ir Birutė Letukaitė

Muzika Improvizacinės muzikos grupė ,,Kaunas Zoo“

Šviesos Vladimiras Šerstabojevas

 

Šokėjai: Arno Verbruggen (Belgija), Hayleigh Smillie (Škotija), Hueng Won Lee (P. Korėja), Julija Mintautė (Lietuva), Laura Cornejo (Brazilija), Lin van Kaam (Norvegija), Marine Fernandez (Prancūzija), Matthew Livingston (JAV), Natsuho Matsumoto (Japonija)


Šokio ir gyvai atliekamos muzikos spektaklis, nagrinėjantis grožio, mados kulto, prabangos siekimo temas ir demonstruojantis tuštybę, kurią sukelia gyvenimas su kaukėmis.

Originali choreografija, preciziškai tikslūs šokėjų judesiai, ištreniruoti, neįtikėtinai lankstūs kūnai, prabanga dvelkiantys Kristinos Čyžiūtės kurti kostiumai, Vladimiro Šerstabojevo šviesų žaismė, čia ir dabar gyvai grojančios kauniečių improvizacinės muzikos grupės ,,Kaunas Zoo“ muzika sukuria pritrenkiantį reginį. Lyg būtum šviesos greičiu atsidūręs Niujorke ar Paryžiuje, kur blizgančiais podiumais žengia patys garsiausi modeliai, pristatantys tokių pat garsių dizainerių naujausias aukštosios mados tendencijas.

Teatrologė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė

Trukmė – 60 min.

Premjera – 2019 m. gegužės 9 d.

 

 

Vasario 29 d. 18 val. Didžioji salė


TEATRO DIENOS

Pagal E. Ionesco pjesę PAMOKA


Režisierius Rolandas Kazlas

Kostiumų dailininkė ir scenografė Neringa Keršulytė

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas

Vaidina Rolandas Kazlas, Taura Kvietinskaitė, Audronis Rūkas

 

Spektaklis „Pamoka“ – norintiems sužinoti su kuo valgyta (ir vis dar valgoma) kreida. Be atokvėpio ir pertraukos... O kad „Pamoka“ žada būti smagi, žaisminga, įdomi ir naudinga, to galima tikėtis, nes scenoje susitinka trys labai saviti, įdomūs, skirtingų kartų aktoriai: Taura Kvietinskaitė (Mokinė), išraiškingasis aktorius Audronis Rūkas (Budintis personalas) bei mokytojo vaidmenį kuriantis spektaklio režisierius Rolandas Kazlas.

Nors prancūzų dramaturgo E. Ionesco pjesės yra laikomos absurdo pjesėmis, tiesą sakant, nematau jose jokio absurdo. Pačiame gyvenime, kasdienybėje, žmonių mąstyme, bendravime ar bet kurioje srityje absurdo yra žymiai daugiau ir jis yra daug juokingesnis, skaudesnis ir žiauresnis. Pats pjesės tekstas tarsi karnavalinis, pajaco, klouno apdaras, dengiantis realų kūną: žmogaus, visuomenės, valstybių, žmonijos – mintimis apie premjerinį spektaklį „Pamoka“ dalinasi režisierius Rolandas Kazlas.

 

Trukmė – 1 val. 20 min.

Premjera – 2019 m. gruodžio 26 d.

 

 

Kovo 1d. 18 val. Didžioji salė


Lietuvos rusų dramos teatras

Aleksej Žitkovskij KALNIUKAS

 

Režisierė Lera Surkova

Dailininkė Giedrė Brazytė

Kompozitorė Olia Krikova

Choreografas Gytis Ivanauskas

Režisierės asistentas Algimantas Kvietkauskas

 

Vaidina: Juliana Volodko, Aleksandr Kanajev, Anžela Bizunovič, Maksim Tuchvatulin, Jekaterina Makarova, Jevgenija Rusakova

 

Geriausia 2018 metų teatrinio Rusijos sezono pjese tituluojamas dramaturgo Aleksej Žitkovskij „Kalniukas“ prisiliečia prie ypač jautrios „mažų“ žmonių ir jų kasdienio heroizmo temos.

Pagrindinė pjesės herojė Nastia – jauna vaikų darželio auklėtoja, kasdien susidurianti su absurdiška kasdienybe. Jauna moteris išmoko būti kovotoja, gebančia išgyventi šaltame ir reikliame pasaulyje. Viskas keičiasi jos rūsčiai širdžiai susidūrus su rusiškai gerai kalbėti net nemokančiu berniuku Ozodu iš svetimtaučių šeimos. Nastios dalykiškumas ir agresyvumas transformuojasi į motinišką švelnumą, atsibunda humaniško požiūrio į žmogų instinktas. Bet ar gali šiame pasaulyje išgyventi humanistas?

 

Trukmė – 2 val.

Premjera – 2020 m. sausio 31 d.

 

 

Kovo 3 d. 18 val. Didžioji salė


Klaipėdos dramos teatras

Jean Anouilh EURIDIKĖ

 

Iš prancūzų kalbos vertė Juozas Keliuotis

Režisierius Marius Pažereckas

Scenografas Rytis Veverskis

Kompozitorius Edvinas Vasiljevas

Kostiumų dailininkė Ana Romanova

Šviesų dailininkas Artūras Lepiochinas

Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys

 

Vaidina: Simona Šakinytė, Jonas Baranauskas, Eglė Barauskaitė, Kazimieras Žvinklys, Renata Idzelytė / Adomas Stančikas, Mikalojus Urbonas, Kęstutis Bručkus, Vaidas Jočys

 

Jūs trokštate amžinybės, o jau po pirmojo bučinio pažaliuojate iš siaubo, nes miglotai jaučiate, jog tai neilgam. Priesaikos greit nublanksta. Tada jūs statotės namus, nes akmenys ilgiau išsilaiko; jūs gimdote vaiką, kaip kadaise kiti juos žudydavo, norėdami išsergėti meilę. Lengva širdimi jūs metate šio mažo nekalto kūdikio laimę į abejotiną mūšį, kad išliktų sveikas trapiausias pasaulyje dalykas – jūsų meilė, vyro ir moters meilė…

Jean Anouilh

Trukmė – 2 val. 15 min. (su pertrauka)

Premjera – 2019 m. gegužės 17 d.

 

 

Kovo 4 d. 18 val. Didžioji salė


Šiaulių valstybinis teatras

Pagal N. Gogolį REVIZORIUS

 

Režisierius Aidas Giniotis

Antrasis režisierius Vaidotas Žitkus

Scenografė ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė

Kompozitorius Ignas Juzokas

Šviesų dailininkas Darius Malinauskas

 

Vaidina: Sigitas Jakubauskas, Jūratė Budriūnaitė, Danguolė Petraitytė, Inga Norkutė, Monika Geštautaitė, Elžbieta Mikolajūnaitė, Lina Gečaitė, Aurimas Pintulis, Juozas Žibūda, Juozas Bindokas, Romanas Dudnikas, Josif Baliukevič, Dalius Jančiauskas, Arnas Ašmonas, Antanas Venckus, Saulius Eduardas Pauliukonis, Lina Bocytė, Nijolė Mirončikaitė, Vilija Paleckaitė, Rolandas Dovydaitis, Mindaugas Jurevičius, Inga Jarkova, Gintarė Ramoškaitė, Monika Šaltytė

 

Į Valstybinį Šiaulių dramos teatrą pagaliau atvyko „Revizorius“! Atlydėtas šmaikščių improvizacijų meistro Aido Giniočio, „Revizorius“ kviečia pasijuokti iš mūsų prigimtinio noro būti bent truputį gudresniais ir lygesniais už kitus.

Įsibėgėjus XXI amžiui, įsivaizduojame, kad jau daugmaž „perkandome“ manipuliatorių žaidimus ir įmanomas korupcines schemas. Bet ar tikrai? O gal tik išmokome jų nepastebėti? Ar šiandien atsirastų tikrai žinančių, kuris yra korumpuotas, o kuris – tik jo auka.

O kas, jei didžiausių manipuliatorių ir „pilkųjų kardinolų“ mes apskritai net nežinome? Nesibaigiančių manipuliacijų, kyšių, „ranka ranką plauna“ sistemų apraizgytame pasaulyje, atrodo, nebeįmanoma išnarplioti korupcijos mazgo į tiesų siūlą. O tai jau visai nejuokinga mintis.

 

Trukmė – 2 val.30 min. (su pertrauka)

Premjera – 2019 m. kovo 23 d.

 

 

Kovo 5 d. 12 val. Didžioji salė


GEROS MUZIKOS EKSPERTAI

PABĖGIMAS IŠ TREPSĖS NAMŲ

 

Režisierius, libreto ir muzikos autorius Andrius Kaniava

Scenografė ir kostiumų dailininkė Rūta Venskutė

Dailininkė Morta Katauskaitė

Vaizdo režisierius Vaidas Lekavičius

Šviesų režisierius Darius Malinauskas

Aranžuočių autorius Sigitas Mickis

Choreografė Airida Gudaitė

Dizainerė maketuotoja Agnė Lasinskienė

Drabužių dizainerė Birutė Zorskienė

 

Vaidina: Aistė Lasytė, Darius Auželis, Valentinas Krulikovskis, Marija Korenkaitė, Vaidotas Žitkus, Aleksandra Metalnikova, Agnė Kaktaitė


Tai istorija apie mergaitę, kokių pilna mūsų pasaulyje. Užtenka jai treptelėti kojele ir mama tenkina kiekvieną jos norą. Daugiausia tokių norų mergaitei iš miuziklo, žinoma, kildavo žaislų parduotuvėje! Taigi, jos kambarys buvo pilnas žaislų, tik šeimininkė jų nemylėjo ir jais nesirūpino. Vieną dieną pamirštos ir apleistos lėlės susivienijo ir suorganizavo pabėgimą. Palikusios Trepsės namus, jos sėdo į seną “Trantą” ir pasileido į kupiną nuotykių kelionę. Kokia ji buvo, kas joje laukė, kokie netikėtumai pabėgėlius užklupo - viskas bus atskleista....

 

Miuziklas visai šeimai

Trukmė – 75 min.

Premjera – 2018 m. vasario 11 d.

 

 

Kovo 5 d. 18 val. Didžioji salė


VILNIAUS MIESTO TEATRAS ,,ATVIRAS RATAS“

TIK SUAUGUSIEMS

 

Idėjos autorius, režisierius ir dramaturgas Justas Tertelis

Scenografija ir kostiumai Lauros Luišaitytės

Muzika Jokūbo Tulabos

 

Vaidina: Aldona Vilutytė, Vesta Šumilovaitė, Gelminė Glemžaitė, Dalius Skamarakas, Rokas Petrauskas, Arnas Ašmonas


Naujausia teatro ,,Atviras ratas“ premjera ,,Tik Suaugusiems‘– tragikomiškas Justo Tertelio režisuotas teatrinis-kūrybinis tyrimas, ieškantis atsakymo į klausimą, kaip ir kada mes tampame suaugusiais. Ir… o ką išvis šiandien reiškia būti suaugusiu? Ar užtenka tiesiog peržengti nustatytą biologinę amžiaus ribą (18 m.) ir esi pasiruošęs prisiimti visas atsakomybes, kurias gauname įžengę į ,,suaugusiųjų pasaulį“ – teisę balsuoti, dalyvauti valstybės gyvenime, teisę vairuoti, svaigintis ir būti atsakingam už savo veiksmus?

Aktorių komanda, meistriškai žongliruodama pjesėje pateikiamomis temomis, atpažįstamų ir įtaigių veikėjų pagalba atgręžia veidrodį į mus pačius.

Spektaklis ypatingai aktualus jaunimui.

 

 

Trukmė – 1 val. 40 min.

Premjera – 2019 m. lapkričio 13 d.

 

 

Kovo 6 d. 12 val. Didžioji salė


KEISTUOLIŲ TEATRAS

pagal D. Bisseto pasakas HOP!

 

Režisierius Aidas Giniotis

Scenografė Ramunė Skrebūnaitė

 

Vaidina: Aistė Šeštokaitė, Diana Kamarauskaitė, Gintautas Ulmis, Lyja Maknavičiūtė, Lukas Auksoraitis, Matas Pranskevičius, Tautvydas Galkauskas, Urtė Smulskytė

 

Tiek patiems mažiausiems, tiek ir suaugti spėjusiems ,Keistuolių bičiuliams puikiai pažįstamas neįtikėtinų istorijų kūrėjas – anglų rašytojas Donaldas Bissetas – ir vėl Keistuolių teatro scenoje! Kol tėveliai dar mena prieš kone trisdešimt metų ramiai savo vietoje nusėdėti neleidusias „Kitą kartą“ ir „Aukštyn kojom“ pasakas bei dainas, o jų atžalos drauge su žąsinėliu Viliu šėlsta spektaklyje „Pyp pyp“, režisierius Aidas Giniotis su jaunaisiais Keistuolių teatro aktoriais nenustygsta vietoje ir pristato naują muzikinį spektaklį visai šeimai – HOP! Pagal penkias skirtingas D. Bisseto pasakas sudėliotas nuotaikingas teatrinis nuotykis į stebuklingą, aukštynkojišką pasaulį nuneš kiekvieną, kuris išdrįs džiaugsmingai sušukti HOP! ir pakliūti į pačių keisčiausių ir netikėčiausių istorijų sūkurį.


Muzikinis spektaklis vaikams

Spektaklio trukmė – 50 min.

Premjera – 2018 m. gruodžio 1 d.

 

 

Kovo 6 d. 18 val. Didžioji salė

 

KEISTUOLIŲ TEATRAS

Martin McDonagh PAGALVINIS

 

Režisierė Ieva Stundžytė

Scenografė ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė

Choreografė Eglė Kančauskaitė

Muzika atmosferiškais garsais eksperimentuojančios grupės WhaleSounds

Šviesų dailininkas Darius Malinauskas

 

Vaidina: Giedrius Kiela, Jurgis Marčėnas, Matas Pranskevičius, Danas Kamarauskas, Džiugas Širvys, Lukas Auksoraitis ir Aistė Šeštokaitė

 

„Pagalvinis“ – istorija apie du brolius ir jų sudėtingas patirtis, atvedusias iki tragiškų, groteskiškų įvykių. Tai nepatogus, aštrus ir kritiškas spektaklis apie kūrybą, žodžio laisvę, disfunkcinę šeimą ir geležinius diktatoriškos visuomenės gniaužtus. Kūrinys išsviedžia žiūrovą iš komforto zonos, keldamas klausimus apie iš pirmo žvilgsnio neginčijamas vertybes ir etikos normas. Ar tėvai yra atsakingi už tai, kokiais tampa jų vaikai? Ar autorius yra atsakingas už savo kūrinio poveikį jį reginčiam ar skaitančiam žmogui? Į šiuos klausimus ,,Pagalvinis“ neatsakys, tačiau juos uždavęs privers susimąstyti.

 

N-16

Trukmė – 2 val. 30 min. (su pertrauka)

Premjera – 2019 m. lapkričio 21 d.

 

 

Kovo 7 d. 18 val. Didžioji salė

 

VALSTYBINIS VILNIAUS MAŽASIS TEATRAS

12 GRAMŲ Į ŠIAURĘ

 

Režisierius ir pjesės autorius Aleksandr Špilevoj

Scenografija Barboros Šulniūtės

Kostiumai Rūtos Lendraitytės Utalla

Judesys Gretos Grinevičiūtės

Muzika elektroninės muzikos grupės ,,Black Water“

Šviesos Viliaus Vilučio

Vaidina: Indrė Patkauskaitė, Paulius Markevičius, Gintarė Latvėnaitė, Tomas Rinkūnas

 

Dvi jaunos poros savaitgalį leidžia nuošaliame miško namelyje – savo „šiaurėje“. Gimtadienio šventę sudrumsčia netikėta žinia apie staigią visiems bičiuliams savaip svarbaus žmogaus žūtį. Jie turi pasirinkti: susidurti su tikrove ir prisiimti atsakomybę už save ir savo artimą ar pasilikti begalinėje ir amžinoje „šiaurėje“ – svaigulio bedugnėje. Pamažu skleidžiantis sudėtingiems tarpusavio santykiams, ryškėja pagrindinės spektaklio temos – meilė, gyvenimas ir mirtis. Jos spektaklyje nagrinėjamos pasitelkiant mitologiją ir psichoanalizę, poeziją ir kūniškumą.

„12 gramų į šiaurę“ – naujausias 2019 metų „Auksinio scenos kryžiaus“ laureato Aleksandro Špilevojaus darbas, sukurtas kartu su Vilniaus mažojo teatro aktoriais ir elektroninės muzikos grupe „Black Water“. Tai spektaklis apie meilės, saugumo ir ryšio tarp žmonių paieškas.

Spektaklis „12 gramų į šiaurę“ daugiau kaip dviem valandoms nugramzdina į muzikos, šviesų, judesio, intensyvaus veiksmo ir žodžių tėkmę. Tačiau tuo pat metu jis kelia ir esminius egzistencinius klausimus, kviečia permąstyti savo vertybes ir pasirinkimus.

 

N-16

Spektaklyje naudojama nenormatyvinė leksika, garsi muzika ir blyksinčios šviesos

Trukmė – 2 val. 30 min.

Premjera – 2019 m. gegužės 30 d.


 

Kovo 8 d. 18 val. Didžioji salė

 

MENO FORTAS

A. Čechovo „Ivanovo“ motyvais 1+1=1

 

Režisierė Ieva Kaniušaitė

Scenografija Mariaus Nekrošiaus

Kostiumai Nadeždos Gultiajevos

Muzika Andriaus Šiurio

Šviesos Audriaus Jankausko

Vaidina Ieva Kaniušaitė ir Matas Pranskevičius

                     

Prodiuseris – teatras ,,Meno fortas“

Koprodiuseris – spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos teatro ir muzikos akademija

 

Spektaklis „1+1=1“ tai visiškai autentiškas, individualus jaunos kūrėjos žvilgsnis į A.Čechovo dramą „Ivanovas“. Sutelkusi draugėn kūrybingą ir ambicingą, skirtingų sričių menininkų komandą, režisierė sugebėjo ne tik prasmingai ir skoningai pajungti muzikos ir garsų takelį, vaizdų projekcijas bendram spektaklio emociniam vyksmui, bet ir pati jame dalyvauti, kaip aktorė.

Spektaklio kūrėjai apie pagrindinį Čechovo dramos personažą – Ivanovą, pasimetusį tarp dviejų mylinčių moterų ir savo paties savigraužos, kalba labai nuoširdžiai, skausmingai – tokiu kampu šią istoriją mato mylintys ir kenčiantys jauni žmonės.

Maksimaliai išnaudojamos minimalios priemonės – tekstas, judesys, vokalas, muzika, vaizdas, minimali scenografija labai profesionaliai sujungiamos į žiūrovus jaudinantį vientisą spektaklį.

 

Premjera – 2019 m. kovo 30 d.

Spektaklio trukmė – 1 val.

 

 

Kovo 12 d. 18 val. Didžioji salė

 

NACIONALINIS KAUNO DRAMOS TEATRAS

Friedrich Dürrenmatt SENOS DAMOS VIZITAS

 

Režisierius Aidas Giniotis

Scenografijos ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė

Kompozitorius Ignas Juzokas

 

Vaidina: Jūratė Onaitytė, Liubomiras Laucevičius, Egidijus Stancikas, Dainius Svobonas, Albinas Budnikas, Saulius Čiučelis, Tomas Erbrėderis, Martyna Gedvilaitė, Eugenija Bendoriūtė, Pijus Narijauskas, Ugnė Žirgulė, Dovydas Pabarčius, Audronė Paškonytė, Henrikas Savickis, Artūras Sužiedėlis, Ridas Žirgulis, Gintautas Bejeris, Elžbieta Banaitytė, Ula Dekerytė

 

Į mažą nuskurdusį provincijos miestelį, kuriame jau seniai nebeveikia gamyklos, nestoja svarbius keleivius vežantys traukiniai, atvyksta pasakiškai turtinga ponia Kler. Kadaise ji užaugo tame miestelyje, bet išvykusi nesirodė daugiau nei keturis dešimtmečius. Multimilijardierė Kler, galinti finansiškai paremti miestelio bendruomenę,  yra paskutinė gyventojų viltis atstatyti miestelio gerovę. Senoji ponia sutinka paaukoti miesteliui milijardą su viena sąlyga –miestelyje turi būtų atstatytas teisingumas. Spektaklio režisierius Aidas Giniotis ieško atsakymo į svarbiausius dramaturgo keliamus klausimus – ar galima už pinigus nupirkti teisingumą, laisvę, laimę? O gal teisingumas tėra kaukė, kuria pridengiame savo godumą ir kitas silpnybes? Kiek kainuoja jaunystės klaidos ir išdavystė, kiek kainuoja vieno žmogaus gyvybė, kiek kainuoja mūsų humanistiniai idealai ir principai?

 

Trukmė – 2 val. 50 min. (su pertrauka)

Premjera – 2019 m. balandžio 27 d.

 

 

Kovo 13 d. 18 val. Didžioji salė

 

OKT / Vilniaus miesto teatras

Birutė Kapustinskaitė TERAPIJOS

 

Režisierius Kirilas Glušajevas

Scenografija Antano Dubros

Kostiumų dailininkė Marija Zalensaitė

Muzika Tomo Stirnos ir Igno Juzoko

Vaizdo instaliacijos Vismantės Ruzgaitės

 

Vaidina: Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Viktorija Kuodytė, Aldona Vilutytė, Oneida Kunsunga, Severina Špakovska, Gintarė Latvėnaitė, Vilma Raubaitė, Indrė Patkauskaitė, Miglė Polikevičiūtė

 

„Terapijos“ – tai „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią metų dramaturgiją apdovanotas  spektaklis, sukurtas pagal jaunosios kartos dramaturgės Birutės Kapustinskaitės pjesę. Tai tragikomiška, atvira ir intymi šešių moterų, susitikusių chemoterapijos palatoje, istorija. 

 Aktorės kuria intymų ir atvirą santykį su publika – nieko neslėpdamos, naikindamos distanciją, jos pasakoja apie uždarą moterų gyvenimą ligoninės palatoje. Čia galima patekti ne kiekvienam, tačiau patekus abejingų nelieka – norisi ir verkti, ir juoktis iki ašarų.


Trukmė – 1 val. 40 min.

Premjera – 2017 m. kovo 11 d.

 

 

Kovo 14 d. 18 val. Didžioji salė

 

PANEVĖŽIO J. MILTINIO DRAMOS TEATRAS

Vasilij Šukšin PAŠNEKESIAI MĖNESĖTĄ NAKTĮ

 

Režisierė Kotryna Siaurusaitytė

Scenografas Marius Nekrošius

Šviesų dailininkas Renaldas Bartulis

 

Vaidina: Tadas Gryn, Donatas Kalkauskas, Vytautas Kupšys, Asta Preidytė, Akvilė Vitkūnaitė, Ieva Brikė, Vita Šiaučiūnaitė, Julius Tamošiūnas

 

Tai spektaklis apie vieno žmogaus, Nikolajaus, gyvenimą ir jo prasmę. Vaikystėje nepatyręs tėviškos meilės ir augęs su vieniša motina, jaunystėje prisimena savo mokyklos laikų meilę, kurios atvykimo į svečius laukia lyg galimybės susikurti tokį, gyvenimą, apie kokį svajojo. Sulaukęs telegramos apie mylimosios atvykimą, Nikolajus pasineria į laukimo euforiją, mintyse dėliodamas būsimo susitikimo detales ir savo lūkesčius, tačiau tam sutrukdo į prokuratūrą kreipęsis Pavlas. Pastarasis norėtų išvengti baudžiamosios atsakomybės už sumuštą žmoną ir kaimyną, nes, kaip vyras teisinosi, dėl to kalta pati žmona, kuri galimai buvo neištikima su kaimynu. Nagrinėdamas esamą situaciją, Nikolajus suvokia gyvenimo šeimoje tiesas, tad pažada padėti Pavlui. Tačiau ar nuoširdus įsigilinimas į minėtą situaciją neapkartins mylimosios laukimo? Kaip tai pakeis jaunojo prokuratūros darbuotojo požiūrį į gyvenimą, galime išgirsti tik pašnekesių mėnesėtą naktį metu...

 

Trukmė – 1 val. 30 min.

Premjera – 2019 m. balandžio 26 d.

 

 

Kovo 17 d. 18 val. Didžioji salė

 

GEROS MUZIKOS EKSPERTAI

Pagal A. Čechovo humoreskas PRINCIPAS

 

Režisierė Kristina Kazlauskaitė

Vaidina: Andrius Kaniava, Gediminas Storpirštis, Redita Dominaitytė

 

Iš principo visi turi principus. Kartais tie principai virsta absurdiškai komiškomis situacijomis ir išprovokuoja dramatiškus konfliktus. Ypač – riboti, buki, beprasmiški, ne vietoje ir ne laiku. O ten, kur prasideda žmonių santykiai, na, patys suprantate... atsiranda tinkama erdvė emocijų amplitudei – nuo meilės iki neapykantos, pavydo ir kilnumo, nuoširdumo ir pozos, esmės ir smulkmeniškumo. Ir, štai, komedija virsta tragedija...

Bet iš principo viskas baigsis gerai, šviesiai ir su viltimi, - apie savo naujausią darbą sako aktorė Kristina Kazlauskaitė. „Principas“ – jos režisūrinis bandymas į didžiąją sceną kūrybiškai perkelti ir sujungti dvi rusų klasiko Antono Čechovo vienaveiksmes humoreskas „Meška“ ir „Piršlybos“.

 

Trukmė – 1 val. 45 min. (su pertrauka)

Premjera – 2020 d. vasario 12 d.

 


Kovo 18 d. 10 ir 11 val. Didžioji salė

 

VILNIAUS TEATRAS „LĖLĖ“

Pagal D. Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“ KAIME NĖRA WI-FI

 

Režisierius Šarūnas Datenis

Adaptacijos autorė, dramaturgė Teklė Kavtaradzė

Dailininkas Antanas Dubra

Kompozitorius Vytautas Leistrumas

Šviesų dailininkas Vytautas Novickas

Vaizdo projekcijų autorius Tomas Jokūbonis

Choreografė Sigita Mikalauskaitė

 

Vaidina: Indrė Storpirštienė, Imantas Precas, Karolis Algimantas Butvidas, Irmantas Jankaitis, Lijana Muštašvili

 

Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir (kas svarbiausia!) turinčių ką papasakoti daiktų pasaulį. Briedžio galva, senelio dviratis, močiutės aukštakulniai ir net tualetas: visi čia pamena pačias svarbiausias – tiek meilės, tiek anų laikų mados ar papročių – istorijas... Šie, „ant aukšto“ užsilikę, niekam nebereikalingi rakandai pyksta ir juokiasi, skaldo anekdotus, patarles ir kviečia susimąstyti: ar tikrai viskas, ko mes nežinom, nesuprantam, yra, kaip sako spektaklio herojė, taip boring?

 

Anksčiau telefoną naudodavai dešimt metų, o dabar – daugiausia dvejus, automobiliu būdavo važinėjama penkiasdešimt metų, o dabar – gerai, jei dešimt. Esame pripratę ką nors panaudoję neužilgo išmesti, o anksčiau daiktai turėdavo savo istoriją – svarbią ir įdomią, kurią, kad nenugrimztų į nežinią, reikia žinoti kaip močiutės senuosius receptus, – spektaklio idėją pristato režisierius Š. Datenis.

 

Lėlių ir objektų spektaklis vaikams

Trukmė – 45 min.

Premjera – 2019 m. birželio 28 d.

 

 

Kovo 18 d. 19 val. Didžioji salė

 

OKT / Vilniaus miesto teatras

Dmitrij Danilov ŽMOGUS IŠ PODOLSKO

 

Iš rusų kalbos vertė Rolandas Rastauskas

Režisierius Oskaras Koršunovas

Scenografija Linas Liandzbergis

Kostiumų dailininkė Rūta Lendraitytė

Muzika Diopo Ndugu

Vaidina: Šarūnas Zenkevičius, Marius Repšys, Giedrė Mockeliūnaitė, Marius Čižauskas, Rytis Saladžius

 

Įprasta policijos nuovada, į kurią pristatomas sulaikytasis – niekuo neypatingas jaunuolis, nedidelio miestelio gyventojas. Sulaikymo pagrindas lieka neaiškus – jaunuolis yra blaivus, jo dokumentai tvarkingi, o konkrečių jo tariamai padarytų pažeidimų nenustatyta. Tačiau policininkai vis vien surengia jam emocionalią apklausą, o jų užduodami klausimai visiškai neatitinka mums įprastos apklausos logikos. Apklausa pavirsta intensyvios psichoterapijos seansu, priverčiančiu sulaikytąjį naujai pažvelgti į savo beprasmį gyvenimą. Policininkai pasirodo besantys itin išsilavinę intelektualai, turintys kilnią misiją – parodyti, koks įdomus ir spalvingas eilinio žmogaus gyvenimas.

 

Gyvena kaip automatas… nemyli, niekina savo miestą ir jo gyventojus… diena iš dienos nesąmoningai atlieka vienus ir tuos pačius veiksmus… nesuvokia savęs… nemato aplinkui nieko gražaus ir įdomaus… nesuvokia adekvačiai aplink srūvančios Tikrovės… negerbia Tikrovės… O kodėl Tikrovė didžiąja raide?

 

Trukmė – 1 val. 20 min.

Premjera – 2019 m. gegužės 15 d.

 

 

Kovo 19 d. 18 val. Didžioji salė

 

KLAIPĖDOS JAUNIMO TEATRAS

GRAŽI IR TA GALINGA

 

Kūrybinė komanda: Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė

Dramaturgijos asistentė Kristina Steiblytė

Kostiumų dailininkė Rūta Lendraitytė

Šviesų dailininkas Julius Kuršis

Garso režisierius Laurynas Milinis

 

Kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Šalyje, kur žurnalas „Tik vyrams“ vis dar tyčiojasi iš emancipacijos, kur tarpukariu organizuotas mados teismas ir moteriai mylėti moterį buvo geriausia apsimetus vyru, kur romantiška meilė greitai nuvesdavo į blogąją istorijos pusę, kur vienoms pirmųjų Europoje suteikta teisė balsuoti, o aktorės vis dar reikalingiausios vaidinti jaunoms mylimosioms arba jų motinoms.

 

Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklyje-koncerte žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais.

 

Trukmė – 1 val.

Premjera – 2018 m. gruodžio 13 d.